March 2018

Uděláme tam ostudu.

18. march 2018 at 12:23 | Ҽ.
Zase se mi ve skleníku vlastní psyché začíná dařit pěstovat roztodivné zvyky a podivnosti, kterým se na tom bahně nijakosti začíná podezřele dařit. Jsou to maličkosti, které se ale kupí na hromadu. Totální píčoviny. Na podlaze si třeba už nějaký měsíc střežím pravděpodobně mrtvou berušku, které navíc asi před týdnem přilezla kamarádka. Základem je na ně nešlapat a nezbůsobovat v jejím okolí přílišný vzruch, taky by takové probuzení ze zimního spánku nemohly ustát. Možná je chuděra slabá na srdce, a proto se vůbec nehýbe. Taky jsem si půjčila knihu rozhovorů z kanibaly. Mají drsné jména, jako je Zabít a Tráva, kterou žerou prasata. A ty perokresby jsou prostě krásné.

Jsou tu i jiné zvláštnosti a specifika mého aktuálního stavu přežívání, ale mám trochu prázdno v hlavě, tak mě snaha vysvětlit každou komplexnější myšlenku úplně vyvede z míry. Je to lepší zabývat se maličkostmi a střežit si své drobné projevy, protože u těch jsi jsem doopravy jistá, že jsou jen moe a nikoho jiného. Nedotčené vnějším vesmírrem. Lepší je, když je můj svět malý, úplně maličky, vešel by se do kapsy. Není v něm místa na tolik sraček, televize Barrandov a Nora Robbertsová.

Každopádně bych si asi měla zajít k doktorovi a ne, emyslím toho přes hlavu. Včera mě přepadla akutní bodavá bolest. Letěla jsem na hospodské hajzly, sedla si na podlahu a přitáhla si kolínka k bradě, jen aby se mi udělalo ještě hůř. Vtrhla tam ženská, které začala hned docela zděšeně couvat ve dvěří. Nasraně jsem se zvedla, člověka nenechaj ani v klidu chcípnout. Vzala jsem si od stolu kabát, vypotácela se v mdlobách ven a asi poprvé vyzvracela na asfaltku to jedno pivo kvůli ostré hnusné bolesti, která přišla nečekaně asi před dvěma minutama. Je to prostě divný a nějak nechci, aby mi to kazilo plány na třicátého. Prostě se dvě slezské šupačky vydají na chvíli do Prahy, aby tajně z plastové láhve upíjely čepované víno a jen tak se toulaly někde, kde nás neznají a kde nás nenajdou.